Café Maestro

Café Maestro

Tilausravintola Café Maestro on Vaasan steinerpedagogiikan kannatusyhdistyksen vuonna 1989 perustama ravintola Vaasan kaupungintalolla ja sen tuotto käytetään Vaasan Rudolf Steiner -koulun toiminnan tukemiseen. Ravintolan henkilökunta muodostuu ammattilaisten lisäksi koulun lasten vanhemmista.Pääsääntöisesti toimimme talon kolmannessa kerroksessa, missä palvelemme räätälöidysti kaikkia erilaisia talon tilaisuuksia kokouskahvituksista istuviin illallisiin. Lisäksi huolehdimme aulapalvelusta ja pystytämme baarin A-oikeuksin. Tarvittaessa meidät voi tilata talon muihinkin osiin ja myös ulkopuolelle.

Lisätietoja ravintolapalveluista:

Ravintolapäällikkö Tuija Kaski-Kuula, p. 040 836 2616, tuija.kaski-kuula(a)vaasa.fi

Kaupungintalon tilojen esittely ja varaaminen

Facebook-sivut

Tilausravintola Café Maestro

Vaasan kaupungintalo, 3.krs

Senaatinkatu 1

65100 Vaasa