Kirppis-tapahtuma koululla LA 15.4.2023!

Kirppis-tapahtuma koululla LA 15.4.2023!

Tule mukaan hauskaan kirpputoritapahtumaan Vaasan steinerkoululle LAUANTAINA 15.4.2023 klo 10-15!

Meiltä löytyy jokaiselle jotakin! Kahvila on auki ja Seimi-päiväkodissamme on avoimet ovet. Vuokraa pöytäpaikka vain 10 eurolla tai tule tekemään löytöjä! Pöytävuokra ja kahvilan tuotot menevät uuden kemianluokamme kehittämiseen, mutta jokainen myyjä saa tietysti pitää oman pöytänsä myyntikassan itsellään. Kaikki myymättä jääneet tavarat saa halutessaan lahjoittaa hyväntekeväisyyteen kauttamme. Älä missaa tätä mahdollisuutta tyhjentää nurkistasi ylimääräisiä tavaroita.

Varaa paikkasi to 13.4.2023 mennessä ilmoittautumalla osoitteeseen puheenjohtaja.vaasa@steinerkasvatus.fi

Kysymykset: puheenjohtaja.vaasa@steinerkasvatus.fi

ILMAINEN SISÄÄNPÄÄSY! Lämpimästi tervetuloa mukaan!

Hanna Niemi
toimistovaasa@steinerkasvatus.fi