Koulupolku tutuksi: avoin infotilaisuus to 12.1.2023 klo 18

Koulupolku tutuksi: avoin infotilaisuus to 12.1.2023 klo 18

Torstaina 12.1.2023 klo 18 koulun info-tilaisuus Vaasan Rudolf Steiner -koululla

 

To 12.1.2023 klo 18.00 teillä on mahdollisuus tulla tutustumaan koulumme toimintaan. Luokanopettajat Hanna Tuuri Burke ja Iina Muukkonen kertovat eri luokka-asteiden opetuksen sisällöistä ja metodiikasta, ja vanhemmilla on mahdollisuus esittää kysymyksiä. Tilaisuus on avoin kaikille steinerpedagogiikasta kiinnostuneille, ja varsinkin heille, jotka harkitsevat steinerkoulua lapselleen.

1.luokalle voi ilmoittautua illan aikana, tai myöhemmin koulun kotisivujen kautta. Myös muille luokka-asteille voi ilmoittautua missä iässä tahansa (luokat 1-9).

Lämpimästi tervetuloa!

Hanna Niemi
toimistovaasa@steinerkasvatus.fi